Рома спечели очаквано с 3:1 гостуването си на Емполи в 27-ия кръг на Серия А. Любопитно бе как ще се развие скандалът между треньора Лучано Спалети и залязващата звезда на „вълците“ Франческо Тоти.

Иначе римляните поведоха рано в резултата с попадението още в 5-ата минута на Ел Шаарави.

В 22-ата минута играчът на Рома Ервин Зуканович обърка вратите и вкара в собствената, с което изравни резултата – 1:1.

Миралем Пянич обаче не остави много време на домакините от Емполи да се радват и още в 27-ата минута върна водачеството на столичани – 1:2.

Емполи - Рома

източник: БГНЕС

В 74-ата минута Стефан ел Шаарави стигна до втория си гол в мача и общо трети за своя отбор, с което окончателно осигури победата на Рома с 3:1.

В самия край Руй от Емполи получи втори жълт и червен картон.

„Вълците“ са трети в класирането с 53 точки, докато Емполи е в средата на таблица – десети с 34 пункта.