Отборите на Виляреал, Реал Сосиедад и Гранада се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. А по-рано тази вечер и Хетафе, Еспаньол и Леванте не допуснаха изненади в реваншите си от 1/16-финалите си за Купата на Краля и очаквано продължиха в следващия етап на надпреварата.

Виляреал надигра категорично своя опонент и с общ резултат от 5:1 крачи убедително към следващия мач. В реванша „жълтата подводница“ се наложи с 3:0.

Ману Тригерос откри резултат в 55-ата минута от дузпа, а след това Жерард Морено успя да реализира още две попадения.

Реал Сосиедад победи във втория двубой Овиедо с 2:0, след като първият мач остави спора нерешен след 0:0. Двата гола на Алфред Финбогасон в 28-ата и 61-ата минути доведоха тима му до 1/8-финалите на турнира.

В последния мач Гранада завърши 1:1 като гост на Кордоба и с общ резултат 2:1 продължи напред в надпреварата. Флорин Андоне изведе домакините напред с ранен гол, още в 5-ата минута. Това обаче не бе достатъчно, тъй като в 60-ата Диего Майнс изравни за 1:1.

Гостите трябваше да доиграват мача след 66-ата минута с човек по-малко, след като Маркес получи червен картон.