Раул Гонсалес Бланко може да приключи с футбола по начина, по който го започна - славно и с трофей.

Легендата на Реал Мадрид вече обяви, че ще спре с футбола през този месец. Той обаче отложи този момент с още една седмица, след като вкара победния гол за тима си Ню Йорк Космос за успеха с 2:1 над Форт Лодърдейл Страйкърс.

Така тимът от Ню Йорк се класира за финала на Северноамериканската сокър лига (второто ниво на футбола в САЩ и Канада).

Виктор даде аванс на тима от Форт Лодърдейл в 16-ата минута, но 20 минути по-късно Гастон Селерино изравни. В 61-ата минута Раул донесе победата на Ню Йорк Космос с типичен свой гол – проби през центъра на защитата и озовал се сам срещу вратаря прати топката в долния ляв ъгъл с удар от границата на наказателното поле.

Така Ню Йорк Космос се класира за финала на 15 ноември, където ще се изправи срещу победителя от мача между Отава Фюри и Минесота Юнайтед.

След седмица 38-годишният Раул ще опита да изведе тима си до титлата, което ще означава, че ще приключи със спечелен трофей, който ще бъде 22-ри в неговата кариера.