Елитният испански тим Гранада допусна конфузна загуба в турнира за Купата на Краля. На гости на третодивизионния Леганес, южняците паднаха с 1:2 и трябва да дадат всичко от себе си на реванша, за да избегнат тоталния провал.

Домакините изиграха по превъзходен начин първата част на този мач и изковаха успеха си през нея. Те откриха резултата още в 10-та минута чрез Гийерме Фернандес и хвърлиха в екстаз публиката си.

Задачата им стана на пръв поглед още по-лесна в 24-та минута, когато по много глупав начин Рубен Перес си изкара директен червен картон за Гранада и остави тима си с човек по-малко до края.

Приказката за Леганес беше пълна в 39-та минута, когато Омар Рамос направи 3:0 за третодивизионния тим и още тогава си личеше, че изненадата "се пече". При този резултат дойде и почивката.

Все пак гостите от Гранада направиха задачата си за реванша малко по-лека, когато в 74-та минута Фран Рико намали за тях и така им трябва победа само с един чист гол в ответния мач, за да продължат напред.