Еспаньол реализира първия гол в новото първенство на Примера дивисион и с сего надви с 1:0 Хетафе. Негов автор стана Салва Севиля още в 3-ата минута, вкарвайки красиво от фаул за 1:0. Това се оказа и крайният резултат в този мач.

Хетафе обаче бе по-настъпателният отбор, но активността на тима от мадридското предградие не се увенча с успех и той загуби. Гостите завършиха с 10 души, тъй като Морено бе изгонен в 82-ата минута след два жълти и червен картон.

Другият досега изигран в събота двубой пък бе още по-ялов. В него Депортиво Ла Коруня и Реал Сосиедад не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.

В 61-ата минута Депортиво успя да прати топката в мрежата на баските, но страничният съдия сигнализира за засада и попадение не бе зачетено. Повторенията показаха, че офсайдът е явен.

Към слабата резултатност на старта в испанското първенство трябва да добавим и нулевото равенство в петък в андалусийското дерби Малага – Севиля.