Сезон 2015/2016 в Ла Лига не започна по най-атрактивния начин, след като Малага и Севиля завършиха наравно 0:0 в откриващия мач от първия кръг. Срещата мина при поделено надмощие, като преди почивката шампионът в Лига Европа имаше известно преимущество на терена, докато картината се промени след изгонването на записалия дебют в испанското първенство Стивън Н'Зонзи през втората част.

Размяната на опасни положения започна без много бавене, като първо Дардер затрудни вратаря Бето с далечен шут, а скоро след това Хосе Антонио Рейес стори същото с Карлос Камени.

Севилци можеха да поведат в резултата след малко повече от четвърт час игра, когато Рейес изпрати чудесно центриране за Кевин Гамейро. Французинът бе оставен съвсем сам пред вратата, ала намери начин да стреля извън очертанията.

Две минути по-късно вместо да се реваншира, бившият играч на Пари Сен Жермен направи нов чутовен пропуск. Топката отново му бе сервирана на повече от удобна позиция в пеналта, ала изстрелът му този път прелетя високо над целта.

Домакините от Малага отвърнаха с опасен изстрел на Дуйе Чоп в 30-ата минута, при който Бето се намеси с крак.

Впоследствие мачът навлезе в по-спокойно русло, докато не дойде 68-ата минута, когато червеният картон на Н'Зонзи не промени динамиката. Опорният халф много глупаво препъна прелитащ покрай себе си съперник и реферът Алфонсо Алварес нямаше голям избор, освен да изгони привлеченият през това лято играч.

Естествено това помогна на домакините да изземат тотално инициативата и две минути преди края техен гол бе отменен заради засада. Артур Бока се отличи с добри действия отляво и намери централния нападател Чарлс, който обаче преди да отбележи се намираше зад предпоследния в отбрана.

Секунди по-късно Хуан Карлос затрудни Бето с много силен изстрел, ала вратарят съумя да избие в корнер и да спаси точката.