Лас Палмас победи трудно Ейбар с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на испанското първенство. Победното попадение дойде в добавеното време на мача от дузпа реализирана от Виера.

Лас Палмас удари гредата още в 8-ата минута, когато Серхио Араужо стреля отлично, но топката намери дясната греда на вратата на Ейбар.

Домакините продължиха да са по-настъпателния тим и в 31-ата минута Виера имаше възможност да се разпише, но Риесго беше на мястото си и спаси, избивайки кълбото в корнер. Малко по-късно и Кевин-Принс Боатенг имаше възможност да пробва мерника си, но защитник на гостите се справи със ситуацията и изби в корнер.

През втората част и двата тима имаха възможност да стигнат до попадение, но в крайна сметка домакините стигнаха до попадение и 3 точки в актива си.

Виера се разписа в добавеното време на мача от дузпа, която беше оспорвана от футболистите на Ейбар, но това не им помогна.

Така в класирането Лас Палмас заема 7-ото място с 16 точки, а Ейбар е 10-ти с точка по-малко.