Атлетико Мадрид не успя да пребори новака Леганес във втория кръг на испанската Примера дивисион. Двата тима завършиха при резултат 0:0, а Леганес вече има 4 точки след два мача в испанския елит. Атлетико пък остава с 2 в актива си, след два поредни хикса.

Гостите от Атлетико Мадрид имаха повече шансове за попадение, но така и не успяха да реализират, като в 62-ата минута Диего Годин вкара топката във вратата на Леганес, но попадението не бе зачетено заради засада.

Преди това Антоан Гризман и Кевин Гамейро застрашиха вратата на домакините. В 38-ата минута Гризман стреля ниско по тревата, но стражът на домакините спаси. Гамейро пък проби обещаващо в 55-ата минута, но ударът му край лявата греда също не сполучи.

В добавеното време вратарят на Леганес Йон Серантес отново не позвали топката да влезе в мрежата му след изстрел на Фернандо Торес и опази точката за своя тим.