Атлетик Билбао постигна ценна победа с 2:0 над Спортинг Хихон като гост в двубой от 28-ия кръг на Примера. Головете за успеха реализираха Бенат Ечеберия в 27-ата минута, както и Оскар де Маркос в 59-ата минута.

Въпреки оставането си с човек по-малко в 74-ата минута, след като Аймерик Лапорт беше изгонен Билбао стигна до успеха без да допусне гол.

Така Атлетик е на 6-ото място в класирането с актив от 44 точки, а Хихон е на 19-ото място сред изпадащите с актив от 24.

В друг мач от този кръг Реал Сосиедад и Леванте завършиха 1:1. Диего Рейес откри за домакините в 14-ата минута, а десет минути по-късно Дейверсон изравни.

През втората част нови голове не паднаха и двата тима взеха по 1 точка. След този мач Реал Сосиедад е на 9-ото място с актив от 35 точки, а Леванте са последни с 21.