Димитър Бербатов този път не успя да вкара, но Монако постигна нова победа в предсезонната подготовка, след като надделя с 2:0 при гостуването си на Парма. Двубоят се игра на стадион „Енио Тардини“.

Димитър Бербатов започна в титулярния състав на Монако и остана на терена до 75-та минута, когато бе сменен от Яник Ферейра.

Първата опасност в мача бе в 5-та минута пред вратата на Монако, когато Матиа Касани центрира в наказателното поле, където Биабиани стреля с глава, но Субашич успя да избие топката в корнер.

Монако поведе в 17-та минута, когато Жоао Моутиньо демонстрира своята класа. Португалецът разстреля вратаря на Парма с удар от 20 метра и направи резултата 1:0 за отбора от Княжеството.

Пред Димитър Бербатов се откри добра възможност в 59-та минута, но завършващия удар на българиня не бе точен.

Жоао Моутиньо реализира втория гол за Монако в 70-та минута след бърза контраатака.

Така Монако стигна до победата в срещата. Отборът ще участва на турнира за „Емирейтс къп“, който стартира в събота.