Уругвай победи Ямайка с 3:0 в протоколен мач от груповата фаза на Копа Америка, който бе последен и за двата отбора, които предсрочно се бяха простили с всички шансове за класиране напред.

„Урусите“ допуснаха поражея от Мексико и Уругвай, а след Ямайка опитаха поне малко да се реабилитират пред своите фенове.

Резултатът бе открит в 21-ата минута след гол на Абел Ернандес. Авансът бе удвоен след автогол на Же-Вон Уотсън в 66-ата минута. Крайното 3:0 оформи Матиас Карухо Диас в края на двубоя.

По-рано през нощта Мексико и Венецуела завършиха 1:1 в прекия сблъсък за първото място в групата. Хосе Веласкес откри за Венецуела в 10-ата минута, а в 80-ата Хосе Корона донесе точката за мексиканците.

С по-добри показатели Мексико запази първата позиция със 7 точки, колкото има и Венецуела. Двата отбора продължават на четвъртфиналите и ще очакват тази нощ да научат съперниците си.