Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо ще бъде разследван от Футболната асоциация на Англия заради невъздържаното си поведение през второто полувреме на мача с Уест Хем тази събота, загубен от сините с 1:2.

"Жозе Моуриньо е обвинен в неприличен език и поведение към служебните и официалните лица по време и след мача, както и при отстраняването му от мястото в техническата зона“, се казва в официалното съобщение на Дисциплинарната комисия.

Оттам потвърдиха, че помощникът на Моуриньо Силвиньо Лоуро също ще бъде разследван за поведението си и отстраняването от пейката в 45-ата минута.

Всички замесени страни трябва да дадат обяснение или да изложат писмено становището си в комисията до края на деня в четвъртък.

По-рано вчера пък от комисията обявиха, че Челси е наказан и с глоба в размер на 25 хиляди паунда, тъй като шестима от техните футболисти са получили жълти картони.