В мач от 7-ия кръг на Висшата лига Уест Хем направи 2:2 у дома с Норич и така не успя да зарадва привържениците на "Болейн Граунд"..

"Канарчетата" на два пъти излизаха напред в резултата като първо в 9-ата минута Брейди откри, а след изравнителното попадение на Сако в 33-ата минута, дойде ред и на Нейтън Редмънд се разписа в 83-ата минута на срещата.

В последната минута на двубоя на "Болейн Граунд" Шейку Куяте изравни и донесе точката на "чуковете".

Стоук Сити записа първа победа в първенството и се измъкна от зоната на изпадащите, след като надигра новака Борнемут с 2:1. Джонатан Уолтърс откри в 33-ата минута, а Дан Гослинг изравни в 76-ата минута.

Победното попадение за Стоук дойде в 84-ата минута с попадение на Маме Бирам Диуф. С актив от 6 точки, Сити вече са 17-ти в класирането. Борнемут са 16-ти с точка повече.

Саутхемптън надигра с 3:1 Суонси.Ван Дийк, Тадич и Мане се разписаха за победителите, а за гостите точен от дузпа беше Гилфи Сигурдсон.