Съндърланд взе едва първата си победа от началото на сезона, но остана на дъното на таблицата след мача си от 11-ия кръг на първенството.

Отборът взе първите си три точки след успех с 2:1 като гост на Борнемут.

Борнемут поведе благодарение на Дан Гослинг, но "черните котки" изравниха в 33-ата минута.

Виктор Аничебе вкара изравнителното попадение.

В 59-ата минута на двубоя Съндърланд остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Стивън Пиенаар.

В 74-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на гостите и им даде шанс да ликуват.

Джърмейн Дефоу не пропусна от бялата точка и така донесе радостта на тима си.

Въпреки това отборът остана последен с 5 точки във временното класиране.

Борнемут е 12-и с 12 точки.

Уест Хем завърши наравно 1:1 със Стоук Сити.

Димитри Пайе заприлича на себе и центрира за Михаил Антонио, който вкара топката във вратата в 65-ата минута.

Радостта на "чуковете" обаче не продължи дълго, след като 10 минути по-късно Боян Къркич възстанови равенството 1:1.

Уест Хем е 16-и с 11 точки, а Стоук Сити е 11-и с 13 точки.

Бърнли стигна до победата с 3:2 с Кристъл Палас, след гол в 94-ата минута.

Само две минути след началото на мача Сам Воукс откри резултата за "виненочервените" след разбъркване във вратарското поле.

А 12 минути по-късно Йохан Гудмонсон увеличи преднината до 2:0.

След страхотен пас към Гудмонсон той мина защитата и стреля силно към вратата от далечно разстояние.

Вратарят на Палас Стийв Манданда успя да докосне топката, но изтрелът бе прекалено силен и все пак влезе в мрежата.

Кристъл Палас намали разликата в 61-ата минута чрез Конър Уикъм.

След дълъг пас към него, защитата не успя да реагира на време и така Палас върна един гол.

В 81-ата минута "орлите" получиха възможност да изравнят.

Съдията отсъди дузпа в тяхна полза, която Кристиан Бентеке реализира без проблем за 2:2.

Мачът отиваше към равенство, но в 94-ата минута Ашли Барнс донесе ценните три точки на тима си (3:2).

Бърнли е 9-и с 14 точки, а Палас е на 15-ото място с 11 точки.