Два гола на Оливие Жиру и още два на Тио Уолкът донесоха голяма победа с 4:0 на Арсенал при гостуването на Хъл Сити в преиграването на осминафинала от ФА Къп.

Това е най-убедителната победа изобщо на „артилеристите“ срещу този съперник, постигната на неговия терен.

Сътрудничеството вежду Оливие Жиру и Тио Уолкът доведе до общо 4 гола, по два за всеки един от тях.

С тази си победа Арсенал си спечели домакински двубой в неделя срещу Уотфорд на четвъртфиналите в турнира.

Оливие Жиру вкара важния първи гол в мача в 1-ата минута след груба грешка в защитата на тима от Чемпиъншип.

След известен период, в който и Хъл Сити имаше своите добри моменти, дойде отново моментът на Жиру да се разпише и вторият му гол падна в 72-ата минута.

Само пет по-късно Тио Уолкът реши всичко със своя първи гол и общо трети за „топчиите“. Минута преди края отново той разтресе мрежата на домакините и също записа дубъл, подобно на Жиру.