Суонси победи последния в класирането на Висшата лига Астън Вила с 1:0 в мач от 31-ия кръг на първенството. Федерико Фернандес реализира победния гол в 54-ата минута.

Вила започна добре и още в 3-ата минута Лескът имаше добра възможност да открие резултата, но шутът му не намери целта. Пет минути по-късно пропуск направи и Джордан Аю, отново за Вила.

Фантастично спасяване на Лукаш Фабиански запази двете нули в 33-ата минута, след опасен удар на Гестед. В края на полувремето отново Гестед не сполучи с удара си.

В 54-ата минута на срещата домакините откриха резултата след грешка на отбраната на Вила и вратаря Гузън, а на точното място беше Федерико Фернандес, който прониза мрежата.

В добавеното време на двубоя Суонси имаше възможност да реализира и втори гол, но Гомис не успя да реализира.

След тази победа "лебедите" са на 15-ото място с 36 точки, а Вила са на последното място с 16.