В двубой от 16-ия кръг на Висшата лига Нюкасъл победи като гост Тотнъм с 2:1 на "Уайт Харт Лейн". Две резерви донесоха победата на "свраките" далеч от дома. След 14 мача без загуба "шпорите" преклониха глава.

Първо Митрович се разписа в 75-ата минута, а Айосе Перес в добавеното време донесе успеха. Ерик Дайър откри за домакините в 39-ата минута на срещата.

Тотнъм беше по-активният тим през първата част и закономерно откри резултата, а удари и греда. В 33-ата минута Сисе стреля над гредата при опасна ситуация, а три минути по-късно удар на Ламела беше спасен от вратаря.

В 39-ата минута Ерик Дайър с глава откри резултата след асистенция на Ериксен.

През втората част в игра за Нюкасъл се появиха Митрович и Перес, а попаденията им донесоха успеха на тима.

В 75-ата минута комбинация между Колочини и Мбемба прати топката към Митрович, който изравни резултата. В добавеното време на срещата Айосе Перес донесе успеха на Нюкасъл.

Така Тотнъм пропусна възможността да се настани на 4-ото място в красирането и остава 5-ти с актив от 26 точки, а Нюкасъл вече е 15-ти с актив от 16 точки след този успех далеч от дома.