Отборът на Кристъл Палас продължи с отличните си изяви от началото на сезона във Висшата лига и се изкачи до 3-то място в класирането, след като победи Уест Бромич Албиън с 2:0 в първи мач от 8-ия кръг на първенството.

Първото полувреме на "Селхърст Парк" завърши при нулево равенство, но положения не липсваха.

След почивката "орлите" наложиха своята воля и успяха да стигнат до успеха след попадения на Яник Боласие в 68-ата минута, след като Кабай изведе добре съотборника си и той се разписа за 1:0.

Йоан Кабай от дузпа минута преди края на редовното време оформи крайното 2:0. Заха беше фаулиран от Брънт, но нарушението беше извън наказателното поле, съдията обаче даде дузпа и Кабай се разписа за 2:0.

По този начин тимът на Алан Пардю записа 5-ти успех от началото на кампания и с актив от 15 точки се изкачи до 3-та позиция, като изостава само на точка от лидера Манчестър Юнайтед. УБА е на 15-та позиция с 8 точки.