Два червени картона и дузпа помогнаха за успеха на Борнемут над Уест Бромич с 271 като гост в 17-я кръг на Висшата лига. Борнемут победи с 2:1 с попадения на Адам Смит в 52-ата минута и на Чарли Даниелс от дузпа в 87-ата.

Уест Бромич бе успял да израни в 79-ата минута за 1:1, благодарение на попадението на Гарет Макаули. Домакините обаче останаха с 10 човека в 34-ата минута след червения картон на Джеймс Маклийн, а в петата минута на добавеното време Хосе Саломон Рондон също получи червен картон, за да приключи Уест Бромич мача с девет души.

Уест Бромич, който записа четвърти мач без победа е на 13-а позиция във временното класиране с 20 точки, а Борнемут с три поредни победи е 14-и с 19 точки в актива си.