Стоук Сити победи Уотфорд с минималното 1:0 в мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение през първото полувреме дойде в 29-ата минута и бе автогол на вратаря на Уотфорд Еурелио Гомеш, който след изстрел с глава на Чарли Адам изпусна топката и тя влезе в очертанията на вратата.

Още в 6-ата минута настана хаос в наказателното поле на Уотфорд, като последваха няколко атаки от страна на Стоук.

В 10-ата минута Уотфорд отправи опасен удар към вратата на съперника, но топката попадна в ръцете на вратаря.

Имбула Уанга стреля от далечна дистанция в 16-ата минута, но топката прелетя отдясно на вратата.

След 3 минути Уотфорд атакува опасно, но вратаря отново бе на точното място.

Двата отбора не спряха да си разменят опасни удари и в 29-ата минута това даде резултат.

Чарли Адам стреля, а стражът Еурелио Гомеш изпусна токата и тя влезе във вратата.

През втората част и двата отбора не се отказаха и продължиха с нападението към противниковата врата, но до промяна в резултата не се стигна.

Уотфорд остана с човек по-малко в 90-ата минута, след втори червен картон за Бритос.

С победата Стоук стана 10-и с 16 точки, а Уотфорд е 8-и с 18 точки.