Астън Вила и Нюкасъл завършиха наравно 1:1 в дерби между два от изпадналите от Премиършип отбори. Срещата бе от 9-ия кръг в Чемпиъншип, а хиксът като че ли бе най-справедливият резултат.

Гостите от Нюкасъл бяха по-активни през първото полувреме. Мат Ричи се отличи с пропуск в началните минути, а в 28-ата минута падна и първият гол след автогол на капитана на Вила Томи Елфик, който по нещастен начин засече в собствената си врата центриране отдясно.

През втората част бирмингамци поеха контрола над случващото се и упражниха сериозен натиск. В 68-ата минута Миле Йединак вкара с глава, но голът не бе зачетен заради засада.

В 72-ата минута пък Джордан Аю проби майсторски и стреля от границата на наказателното поле, но уцели гредата.

Закономерното все пак се случи и в 88-ата минута Вила изравни. След центриране от корнер, Арън Чибола реализира с глава за 1:1.

В класирането Нюкасъл е на пето място с 16 точки, а Вила е на 17-а позиция с 9 точки.