В типичен стил Манчестър Юнайтед успя да се спаси от поражение срещу Челси, измъквайки 1:1 на своя „Олд Трафорд” с гол в последните секунди. Робин ван Перси беше големият герой за „червените дяволи”, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване пред вратата на Тибо Куртоа в 4-ата минута на добавеното време.

Иначе друга бележита фигура в историята на Висшата лига откри резултата в 53-ата. Дидие Дрогба разстреля Давид де Хеа след центриране от корнер и така отново се записа сред голмайсторите във Висшата лига след 2,5-годишно отсъствие.

Спорните моменти също не бяха малко в мача, като в 35-ата минута „сините” с право поискаха дузпа в своя полза, каквато обаче реферът Фил Дауд не отсъди. В същото време в края на срещата Бранислав Иванович беше изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Анхел ди Мария, който като че ли твърде леко се свлече на тревата. Именно от този фаул падна и изравнителния гол на Ван Перси.