Челси направи невероятен обрат от 0:1 до 3:1 при гостуването на Манчестър Сити на „Етихад“ в големия сблъсък от 14-ия кръг на Премиършип. Воденият от Антонио Конте отбор постигна осма поредна победа в първенството и се утвърди на първото място в класирането.

Футболистите на Манчестър Сити имаха претенции за дузпа в 7-та минута на сблъсъка срещу Челси от 14-ия кръг на Премиършип на „Етихад“. Давид Силва получи пас от Де Брюин и влезе в наказателното поле на Челси. След това испанският футболист финтира Гари Кейхил, който падна на терена, а топката срещна ръката му. Силва искаше съдията Антъни Тейлър да свири дузпа, но арбитърът бе категоричен, че в играта на защитника на Челси няма умисъл.

Първата сериозна възможност пред отбора на Челси се откри в 14-та минута, когато Еден Азар отправи хубав далечен удар, но встрани от левия стълб на вратата на Клаудио Браво.

Александър Коларов комбинира в 21-та минута със Серхио Агуеро, който стреля от границата на наказателното поле на Челси през двама защитници на гостите, след което Тибо Куртоа се намеси и изби топката в корнер.

Попадение на Манчестър Сити в 25-та минута не бе зачетено заради засада. Кевин де Брюин центрира от фаул в наказателното поле на Челси, след което Фернандиньо засече топката с глава и я изпрати във вратата на Куртоа, но бразилецът бе в положение на засада и голът не бе зачетен.

Челси пропусна невероятна възможност да поведе в резултата в 29-та минута, когато Еден Азар получи дълъг извеждащ пас, след което преодоля Клаудио Браво и в навлезе в наказателното поле на Манчестър Сити, но Джон Стоунс му затвори ъгъла и белгийският футболист се опита да комбинира с Педро Родригес, но Алекснадър Коларов успя да изчисти топката.

Манчестър Сити разигра много добра атака в 34-та минута, когато Давид Силва подаде към Лерой Сане в наказателното поле на Челси, а той веднага продължи към Серхио Агуеро, който стреля, но Сесар Аспиликуета блокира удара му.

Манчестър Сити организира много добра атака в 42-та минута, когато Хесус Навас подаде към Кевин де Брюин, който центрира в наказателното поле на Челси, след което Серхио Агуеро стреля с глава, но бе блокиран от Виктор Моузес и ударът му бе неточен.

Хесус Навас центрира в наказателното поле на Челси, където Гари Кейхил си заби изключително красив автогол, като изпрати топката неспаяемо в горния десен ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

Манчестър Сити започна много силно второто полувреме и в 48-та минута Лерой Сане подаде към Кевин де Брюин, който навлезе в наказателното поле на Челси и излезе сам срещу Тибо Куртоа, след което стреля, но вратарят успя с крак да спаси. Пет минути по-късно Челси направи голям подарък на домакините, които обаче не се възползваха от него. Маркос Алонсо върна една топка назад, а Гари Кейхил и Тибо Куртоа не се разбраха, което позволи на Серхио Агуеро да овладее топката. Аржентинският нападател стреля, но след това Кейхил успя с шпагат да избие топката. Манчестър Сити направи невероятен пропуск в 57-та минута, когато Давид Силва подаде към Хесус Навас, който пусна отличен пас към Кевин де Брюин, който на празна врата изпрати топката в напречната греда.

Челси успя да изравни резултата в 60-та минута, когато Франсеск Фабрегас с отличен пас намери Диего Коста в наказателното поле на Манчестър Сити, след което той овладя топката на гърди, спечели единоборството с Отаменди, финтира го и изпрати топката във вратата на Клаудио Браво.

Манчестър Сити можеше бързо да върне своето предимство в срещата в 61-та минута, когато Кевин де Брюин подаде към Серхио Агуеро, който бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Челси и стреля, но Тибо Куртоа успя да спаси. Сесар Аспиликуета също успя затвори добре Агуеро.

Кевин де Брюин центрира остро в наказателното поле на Челси в 66-та минута, но Виктор Моузес успя да изпревари Серхио Агуеро и да изчисти топката.

Челси направи пълен обрат в 70-та минута, когато след много скоростна контраатака Диего Коста подаде към Уилиан, който направи много добър спринт, излезе сам срещу Клаудио Браво и вкара за 2:1.

Челси вкара трети гол в 90-та минута, когато Фабрегас подаде към Алонсо, който с дълъг пас изведе Азар зад отбраната на Манчестър Сити и той изпрати топката във вратата на Клаудио Браво.

В края на мача Серхио Агуеро влезе много грубо в краката на Давид Луис. Съдията Антъни Тейлър изгони с директен червен картон аржентинеца. Стигна се до меле между играчите на двата отбора. Фернандиньо хвана за гушата Фабрегас, а след това го изблъска и съдията изгони и бразилеца с директен червен картон.

След този успех Челси продължава да е лидер в класирането с актив от 34 точки, докато Манчестър Сити има 30.

Манчестър Сити: Клаудио Браво – Джон Стоунс, Николас Отаменди, Александър Коларов – Фернандиньо, Илкай Гюндоган - Хесус Навас, Давид Силва, Кевин де Брюин, Лерой Сане – Серхио Агуеро.

Челси: Тибо Куртоа – Сесар Аспиликуета, Давид Луис, Гари Кейхил – Виктор Моузес, Н'Голо Канте, Франсеск Фабрегас, Маркос Алонсо – Педро Родригес, Диего Коста, Еден Азар.