Николай Бодуров дебютира за своя тим Фулъм в мачовете от Чемпиъншип, след като изигра пълен мач при домакинството на "котиджърс" с Брайтън. Тимът на българския национал допусна поражение с 1:2.

Бодуров пропусна първия двубой от първенството при гостуването на Кардиф.

Лондончани допуснаха гол в 30-ата минута когато Сам Балдок се разписа, а Том Кеърни изравни в 43-ата минута.

Бодуров си заработи и жълт картон в 52-ата минута на срещата.

Победният гол за гостите дойде в 90-ата минута като Томер Хемед се разписа от дузпа.

Двамата български вратари Димитър Евтимов на Нотингам и Димитър Митов на Чарлтън останаха на резервните скамейки. Нотингам спечели с 2:1 домакинството си на Родъръм, а Чарлтън завърши 1:1 при гостуването на Дарби Каунти.

В класирането Фулъм е на 17-ото място с актив от 1 точки. Нотингам е с 3 точки, а Чарлтън е с 4 точки на 4-ото място.