В двубой от 17-ия кръг на Втора лига Созопол победи Витоша Бистрица с 3:0. Домакините отбелязаха отлични попадения и не оставиха шансове на гостите от Бистрица.

Домакините превъзхождаха своя съперник и напълно заслужено прегърнаха победата. Борислав Борисов откри в 25-ата минута, след като препарира вратаря Християн Василев със снаряд от 30-ина метра.

Десет минути по-късно Георги Амзин повтори упражнението на отсрещната врата, ала само опари ръкавиците на Мартин Теменлиев. Стражът спаси и удар с глава на Кристиан Узунов малко преди почивката.

Седем минути след нея Кристиян Тафраджийски направи 2:0, след като остана забравен сам в наказателното поле и реализира без проблеми.

След удвояването Созопол се прибра в собствената половина в дебнене на контраатаки и тактиката проработи в 82-ата минута, когато резервата Деян Христов оформи класиката в резултата. При най-чистото положение за гостите Георги Амзин уцели напречната греда в 78-ата минута.

Бистричани опитаха да бъдат равностойни, но не съумяха дори да отбележат и почетно попадение.

След този успех Созопол заема 2-ото място в класирането с актив от 32 точки. Витоша е с 27 т. на 5-о място.