Локомотив Пловдив победи Созопол с 2:0 в контролен мач, игран в град Стралджа.

Дебют за "черно-белите" направиха новото им попълнение - защитникът Павел Виданов и младият талант Димитър Законов.

В 13-ата минута на мача Локо поведе в резултата. Стефан Йевтоски проби от ляво и с прецизен удар изведе "черно-белите" в резултата за 1:0.

Седем минути по-късно Аймен Суда отправи удар от дъгата на наказателното поле. Шутът бе избит в корнер от вратаря на Созопол. В 35-ата минута далечен изстрел на Симеон Райков в мина встрани от вратата на Созопол, а 42-ата минута Созопол стигна до първото си положение в мача. Пробив отдясно на вратата на Локомотив завърши с удар в аут.

Две минути преди почивката Бирсент Карагарен проби, излезе сам срещу вратаря на Созопол, но стреля неточно.

Възпитаниците на старши треньора Илиан Илиев продължиха да доминират и през втората част. В 47-ата минута Симеон Райков получи топката в наказателното поле, но стреля неточно.

В 77-ата минута Димо Бакалов напредна отляво и подаде на Осама Рашид, който вкара за 2:0.