Лудогорец записа най-голямата си загуба в Европа, с 0:4 при гостуването си на Базел в мач от Шампионската лига.

Малко повече от 35 хиляди наблюдаваха двубоя на стадион "Санкт Якоб Парк", в който българският шампион бе много далеч от показаното в досегашните срещи от най-силното клубно състезание в Европа.

След поражението, Лудогорец остава и последен в група В, като има равни точки със следващия си противник в групата - Ливърпул.

Играта на родния тим куцаше сериозно и в защита, където след 20-та минута остана без Козмин Моци, а в атака и двамата централни нападатели останаха тотално изолирани.

Базел започна повече от мощно срещата, и от първата минута опитваше да притиска българския тим с остри атаки. Дерлис Гонсалес още във втората минута отправи първи удар към Владо Стоянов, който бе отразен в корнер.

В 13-та минута, след едно центриране на Лука Дзуфи в пеналта на Лудогорец, Моци и Емболо се сблъскаха лошо, но румънецът успя да избие от краката на нападателя. Оказа се обаче, че героят за Лудогорец от плейофите за ШЛ получи травма в ситуацията.

Моци опита да продължи двубоя, въпреки че помоли треньорския щаб да му даде още един шанс. Проблемът с румънеца бе в лявото бедро, и той бе заменен принудително в 21-та минута, а на мястото му влезе Александър Александров.

Две възможности се откриха пред Лудогорец в 27-та и 28-та минути - първо Дани Абало отправи удар от десетина метра, в аут, а след това Мишо Александров накара Вацлик да се намеси.

Бреел Емболо откри резултата в 34-та минута, след грешка в защитата на Лудогорец. Изпуснатият от Александър Александров Емболо се справи след това и с Терзиев, а след това пусна топката между краката на Стоянов.

Базел - Лудогорец 4:0

източник: БГНЕС

Базел нанесе своя удар много бързо, и в 41-та минута Фрай изведе отлично Дерлис Гонсалес сам срещу Стоянов, след като защитата увисна лошо. Нападателят не сгреши и направи 2:0.

Мишо Александров направи нов пропуск в продължението на първото полувреме, изведен от Марселиньо отляво в пеналта. Крилото опита да прехвърли Вацлик, но не успя.

Базел изобщо не натисна спирачките и през второто полувреме, и Гонсалес и Гаши имаха добри положения пред Стоянов.

В 59-та минута Бреел Емболо центрира отдясно, бе в положение на засада, когато получи топката, но я прати към Гаши, който реализира за 3:0.

Шест минути по-късно Марек Сухи вкара и четвърти гол за Базел, след центриране от корнер, разбъркване в наказателното поле, и непокритият Сухи във вратарското поле не сгреши.

Двете смени на Георги Дерменджиев - Юнес Хамза и Абел Анисе не промениха особено най-вече настроението на терена, което бе определено минорно, след четирите получени гола.

В последните 15-20 минути от двубоя и двата отбора нямаха много ситуации, като Базел като че ли най-после дръпна малко ръчната, докато Лудогорец продължи да изглежда повече от безидеен как да вкара гол на "Санкт Якоб Парк".

****************************************

Мачът, както се случи, минута по минута - С GONG.BG

Базел - Лудогорец 4:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Бреел Емболо 34, 2:0 Дерлис Гонсалес 41, 3:0 Шкелзен Гаши 58, 4:0 Марек Сухи 65
главен съдия: Стефан Ланоа (Франция)