Отборът на Мемфис Гризлис буквално изтръгна успеха от Финикс Сънс с 95:93 точки в мач от Националната баскетболна асоциация. Двата тима изиграха оспорван и интересен двубой като по-малко от секунда преди края на срещата при резултат 93:93 точки, когато продължението изглеждаше най-логичното нещо, Гризлис успяха да стигнат до победата.

Само 0.8 секунди преди финалната сирена баскетболистите на Мемфис имаха възможност да вкарат топката в игра, като Кортни Лий подаде към Джеф Грийн, който от въздуха заби в коша на Финикс и донесе победата на своя тим пред невярващите погледи на играчите на Сънс.

Мемфис дръпна в първата четвърт на двубоя с 20:16, а на почивката водеше с 43:41 точки. Финикс обаче успя да излезе крачка напред в третата част при 68:67 точки, но най-интересното предстоеше в самия край на двубоя.

За Мемфис най-резултатен бе Марк Гасол с 22 точки и 8 борби, а Кортни Лий завърши с 18 точки и 6 асистенции.

За Финикс с 23 точки, 7 борби и 6 асистенции се отличи Ерик Бледсо.