Отборът на Мемфис победи Минесота със 114:106 точки, взимайки втори пореден успех, в много оспорван двубой в неделя вечер в НБА. Двата състава направиха интересна битка, като Мемфис си осигури успеха едва в последната четвърт.

Домакините от Минесота водеха с 23:22 точки след първата част, но постепенно баскетболистите на Мемфис излязоха напред в резултата. С кош на Зак Рандолф в средата на втора четвърт гостите дръпнаха с 40:35 точки, а на почивката Мемфис водеше с 55:49 точки.

Гризлис реализираха 33 точки срещу 26 за съперника във втората четвърт.

До почивката най-резултатни за своите състави бяха Майк Конли с 13 точки за Мемфис и Андрю Уигинс, вкарал 13 за Минесота.

Тимът на Минесота не бе готов да се предаде и дори обърна до 58:57 точки в тройна на Зак ЛаВин след почивката. Марк Гасол обаче върна равенствтото с кош за Мемфис при 69:69 точки и до края на частта Мемфис пак поведе с 81:79 точки.

Домакините успяха да изравнят при 89:89 точки в средата на последната четвърт, но Мемфис все пак успя да наложи волята си за крайното 114:106 точки.

С 21 точки за Мемфис най-резултатен бе Джеф Грийн, а с 20 точки завърши Майк Конли, който подаде и 7 асистенции.

За Минесота най-резултатен бе Зак ЛаВин с 25 точки, а с 21 завърши Андрю Уигинс.