Националният отбор на България за младежи до 20 години претърпя първа загуба на Европейското първенство, дивизия "В" в Гърция. Отборът ни отстъпи пред един от фаворитите в надпреварата Хърватия с 47:81 във втората си среща на шампионата. Така българите са с актив от победа и загуба до момента, докато хърватите са с две победи.

Българите започнаха по-добре мача и поведоха с 5:0, но до края на първата чевърт хърватите взеха нещата под свой контрол и я спечелиха с 20:15. През втората част "шахматистите" увеличиха още малко преднината си и на почивката тя беше 10 точки при 38:28.

В началото на второто полувреме Хърватите нанесе решителен удар и след серия от 18-5 до края мачът се доиграваше.

За България най-резултатен с 19 точки бе Румен Василев, докато Адриян Секулов прибави още 11. За Хърватия Младен Вуичевич регистрира 16 точки, а 13 добави Роко Баджим.

От 16:30 часа днес е третият мач на националите ни, които се изправят срещу Румъния. /БТА