Левски ще играе на финала на турнира в Пловдив, след победа със 100:88 над Спартак Плевен.

Предсезонната надпревара под тепетата се провежда в зала "Строител", която за първи път от години насам приема баскетболен мач.

Вторият финалист ще излъчат домакинът Академик и Черноморец Бургас.

Левски финишира страхотно срещата, и се наложи благодарение на много силна четвърта част, която спечели с 29:10.

И двата тима бяха с ограничени състави - Левски с 10 души, а Спартак - само с девет, като в игра влязоха само седем от тях.

Първото полувреме Левски имаше крехка преднина, почти до края му, когато Спартак успя да обърне нещата в своя полза, и да поведе на почивката с 50:48. Третият период премина без някой отбор да вземе надмощие, и едва накрая "сините" избухнаха и това стигна за победа.

Левски спечели борбата и направи само седем грешки.

Капитанът на тима Павел Иванов наниза 21 точки, а страхотен първи мач със синия екип изигра Александър Янев - 25 точки. Венци Петков добави 17 точки и бе на терена 39 минути, а Алекс Симеонов вкара още 15.

Александър Груев реализира цели 30 точки за Спартак, а по 15 отбелязаха Урош Величкович и Димитър Маринчешки.

В петък са мачът за третото място, от 16 часа, и финалът - от 18.