Мъжкият ни национален отбор по волейбол стартира сезона с победа. Лъвовете ни биха с 3:1 гейма Словакия в първата си контрола във Варна. Едва няколко дни след събирането си, играчите излязоха и взеха първи успех за натовареното и важно лято.

Мартин Стоев заложи на обичайната си стартова шестица: Евгени Иванов, Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Пламен Константинов и либеро Теодор Салпаров. Тези национали останаха на полето през първите три гейма. След това селекционерът пусна и резервите за четвъртата и пета част от проверката – Боян Йорданов, Красимир Гайдарски, Иван Станев, Данаил Милушев, Теодор Богданов, Костадин Стойков, Тодор Алексиев и Мартин Пенев.

Пред малко публика в зала „Конгресна” волейболните ни национали поведоха с 2:0 гейма след 25:21 и 25:22, загубиха третия гейм от Словакия с 23:25, резервите убедително взеха четвъртата част с 25:19, с това и победата с официален резултат 3:1 гейма. В допълнителния пети гейм, спрямо договорката за двете проверки, България отново спечели с 25:19.

Втората и последна контрола преди старта на европейските квалификации във Врана този петък е утре, отново срещу Словакия от 17:30 часа при вход свободен.