Българският национален отбор по волейбол за жени взе втора победа на турнира в Констанца. Тази вечер момичетата на Димо Тонев надиграха Франция с 3:1 гейма и са с две победи от два мача. В първата част на мача французойките доминираха и спечелиха с 25:18. Последва обаче обрат и трикольорките ни спечелиха следващите геймове с 25:17, 25:22 и 25:23.

Утре момичетата на Димо Тонев играят срещу домакините от Румъния. Това ще бъде и последният мач преди Европейското първенство в Сърбия и Италия, което стартира на 23 септември. По предварителна програма българките трябваше да играят контроли с Аржентина в София, но те пропаднаха.

След завръщането си в България Тонев ще даде два дни почивка на момичетата и следващата седмица ще бъдат подновени тренировките в столицата.