Българският национален отбор по волейбол ще се изправи срещу Холандия в следващия си двубой от програмата на Европейското първенство в Полша. Момичетата на Драган Нешич ще срещнат „лалетата” утре от 18.30 часа българско време.

Днес е почивен ден, а тимът ни ще трябва да пътува от Бидгошч до Лодз, където продължава надпревара за нашите.

Българките се класираха за втората фаза на шампионата след като вчера надиграха състава на Беларус с 3:1 гейма. Към Група Е, в която попаднаха националките са още домакините от Полша, Испания, както и съперниците ни от първия поток – Русия и Белгия.

Отборът заема четвъртото място в първоначалното класиране в плейофната Група E в Лодз, където попадна след класирането си за втората фаза на Европейското първенство в Полша.

Лъвиците имат една загуба и една победа и геймов актив от 3:5 от мачовете с Русия и Белгия. Същите са и показателите на отбора на Полша, но тяхното точково съотношение е по-добро от това на България, което ги поставя временно на трета позиция в групата.

Първите две места в крайното класиране в групата дават право на участие в полуфиналите на шампионата, а първите три места дават право на директно класиране за финалите на Евро 2011 в Швейцария без квалификации.