Българският национален отбор по волейбол при жените допусна второ поражение на Световното първенство, което се провежда в Италия. „Лъвиците“ ни отстъпиха с 2:3 гейма на Сърбия, след като се направиха всичко възможно, за да устоят на съперничките си в Пала Триест.

Срещата предостави истинско зрелище на феновете, с огромно напрежение и неясен изход до последния момент. В крайна сметка сръбкините се наложиха след 25:19, 23:25, 25:19, 18:25, 15:12 в отделните части.

Наставникът заложи на Диана Ненова, Емилия Николова, Страшимира Филипова, Цветелина Заркова, Елица Василева, Добриана Рабаджиева, а либеро - Мария Филипова.

Представителките на Сърбия имаха получиха голяма опора от Бранкица Михайлович, която изигра много силен мач. Състезателката завърши двубоя с 31 точки. Нейната съотборничка Тияна Бошкович записа 26.

Възпитаничките на руския селекционер Владимир Кузюткин започнаха добре срещата и поведоха с 3:1 след успешни контраатаки на Емилия Николова и капитанката Страшимира Филипова, а малко по-късно вече водеха с 6:2. Сръбският треньор Зоран Терзич взе тайм-аут и неговият отбор след серия от отлични сервиси бързо изравни на 7:7. Геймът известно време вървеше точка за точка, но в заключителната част сръбските волейболистки бяха по-прецизни и спечелиха първия гейм с 25:19.

Сръбските волейболистки започнаха със самочувствие втория гейм и в един момент водеха с 9:2. Българките обаче успяха да направят невероятен обрат и в крайна сметка спечелиха втория гейм с 25:23.

Третият гейм започна равностойно с размяна на водачеството, но сръбските волейболистки отново бяха по-добри в заключителната част, спечелиха гейма с 25:19 и поведоха с 2:1.

Четвъртият гейм без съмнение бе най-добрият за българските волейболистки, които бързо поведоха с 5:2, в един момент водеха с 21:14 и съвсем логично спечелиха гейма с 25:18 и се стигна до тайбрек.

В решителния пети гейм сръбкините водеха почти непрекъснато в резултата /имаше само едно равенство - 10:10/ и спечелиха тайбрека с 15:12, а с това записаха в актива си и втора победа на световното първенство.

По този начин възпитаничките на Владимир Кузюткин спечелиха първата си точка в Група Б на шампионата на планетата.

Вчера българките претърпяха поражение от Бразилия с 0:3 гейма. В третия ден от първенството тимът ни ще се изправи срещу Турция. Срещата е от 21.00 часа наше време.

Мачове от втория кръг в първата групова фаза на световното първенство по волейбол за жени в Италия: