В контролна среща, почти идентична с първата срещу Турция, мъжкият национален отбор на България победи отново гостуващият тим, при това отново с 4:0 (25:17, 25:22, 25:20, 25:17), информира официалният сайт на Българската федерация по волейбол. Двубоят се игра във Варна.

Силвано Пранди заложи в първите три гейма на същата основна седморка като в първия мач с Турция, а в четвъртата част пусна Методи Ананиев и Валентин Братоев като титулярни посрещачи, Георги Братоев като разпределител, а Цветан Соколов като диагонал. Само центровете Христо Цветанов и Виктор Йосифов и либерото Владислав Иванов останаха на своите позиции.

Българите отново бяха очевидно по-добрият отбор на терена, макар и превъзходството да не бе толкова изразително.

Най-резултатен бе българският капитан Владимир Николов с 18 точки, Тодор Алексиев добави 14, а Виктор Йосифов и Матей Казийски записаха по 12. Гостуващият отбор имаше ясно изявен основен точконосител – Батур, който завърши със 17 точки в мача.

Последната трета контрола между двата тима е днес отново от 17.40 ч. в Двореца на културата и спорта във Варна.

България: Андрей Жеков - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Владимир Николов - 18 (1, 16, 1), Матей Казийски - 12 (0, 12, 0), Тодор Алексиев - 14 (3, 9, 2), Виктор Йосифов - 12 (1, 9, 2), Христо Цветанов - 6 (1, 3, 2), либеро Владислав Иванов, Методи Ананиев - 3 (1, 2, 0), Валентин Братоев - 6 (0, 5, 1), Георги Братоев, Цветан Соколов - 5 (0, 4, 1), старши треньор Силвано Пранди.

Турция: Екши - 3 точка (1 ас, 2 атаки, 0 блокади), Батур - 17 (0, 17, 0), Йонер - 6 (0, 5, 1), Чайир - 5 (0, 4, 1), Дунге - 2 (0, 2, 0), Коч - 1 (1, 0, 0), либеро Хасан, Чан - 1 (0, 1, 0), Персук - 3 (0, 3, 0), Таник - 5 (1, 3, 1), Чин - 2 (0, 2, 0), Кескин, Гюч - 3 (0, 3, 0), старши треньор Фаусто Полидори.