България загуби от Гърция с 1:3 гейма в контрола играна в столичната зала „Универсиада”.

Момчетата на Мартин Стоев успяха да вземат единствено първата част с 25:19. Следващите три гейма бяха за гостите - 23:25, 22:25, 29:31.

Наставникът пусна в игра всички национали, а най-резултатен бе Боян Йорданов с 16 точки.

Приятелската среща е част от подготовката на националите ни за Европейското първенство през месец септември в Москва, като останалите два приятелски мача са насрочени за събота и неделя от 18.00 часа.

Единствено Боян Йорданов и Теодор Салпаров показаха добра игрова форма, тъй като това бе първа контрола за българите, а съперникът ни записа седма победа от седем мача в проверките преди шампионата на Стария континент.

В четвъртия гейм Стоев пусна всички млади играчи като сред тях се отличиха Краси Гайдарски и Тодор Алексиев.

Според програмата на националите 27-ми август ще бъде почивен, а на 28-ми в 8 часа сутринта заминават за Франция. В Париж избраниците на Мартин Стоев ще участват на приятелски турнир с тимовете на домакините, Полша и Холандия.