Българският национален отбор по волейбол победи за втори път с чистото 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) състава на Южна Корея в рамките на Група от Световната лига. Успехът на състезателите ни дойде малко по-трудно отколкото в първа среща преди ден, но въпреки това състезателите на Силвано Пранди се справиха с опонента си, при това като гост. Срещата се игра в Инчон.

Капитанът на тима Владимир Николов отново доказа, че е изключително ценен за състава, след като и днес бе най-стабилният в отбора на българите.

С този успех България заема второ място в групата, като начело е съставът на Холандия, който постигна победа с 3:0 над Бразилия в първия мач между двата тима. „Селесао” отстъпи на „лалетата” с 0:3 (24:26, 23:25, 23:25).

Първите два гейма се развиха идентично и преминаха под пълната диктовка на гостите, които рано вземаха аванс и без особени проблеми стигнаха до успеха.

В най-оспорваната третата част домакините поведоха с 5:0, но българите стигнаха до обрат още при 9:8. Момчетата на Пранди се оттеглиха на втора техническа почивка при 16:14 и до края успяха да запазят преднината си.

Селекционерът даде шанс и на останалите центрове да вземат участие, след като вчера не успяха да запишат игрови минути. Особено в последния гейм обаче си пролича, че съставът ни има да изчисти леки неточности, които ще му позволят в следващите двубои тотално да смачка съперниците си.

Най-полезен от българите беше капитанът Владимир Николов с 15 точки (13 от атака, 1 от блокада и 1 ас). Тодор Алексиев добави 11 точки. За южнокорейците най-добър с 14 точки беше Хак-Мин Ким.