Капитанът на българския национален отбор по волейбол Тодор Алексиев сподели след поражението от Русия с 1:3 гейма, че посрещането на „трикольорите“ не е било на ниво в този двубой.

„Руснаците ни превъзхождаха с добрия си сервис“, заяви лидерът на „трикольорите“.

„Ние се борихме с нашето посрещане, но направихме твърде много грешки в този елемент на играта“, добави Тодор Алексиев.

След двубоя своето мнение сподели и селекционерът на Русия Андрей Воронков: „Като гледам на този мач като цяло, съм доволен от резултата. Има неща, с които изпитваме проблеми и ще трябва да подобрим.“

В плейофите за място на четвъртфиналите България ще се изправи срещу домакина Полша. Двубоят е насрочен за 24 септември, вторник, от 21.00 часа българско време. Мачът ще се играе в „Ерго Арена“ в Гданск. В същата зала, но от 18.00 часа, Русия ще срещне Словакия.

Другите две срещи от 1/8-финалните плейофи са: Италия – Холандия и Сърбия – Дания.