България победи с 3:1 гейма (21:25, 25:18, 25:20, 25:21) Португалия в среща от първия ден на последния турнир от груповата фаза на Световната лига.

Мачът бе изгледан от около 1500 зрители. Преди началото на двубоя група привърженици приканваше хората да не си купуват билети и да не влизат в залата. По време на мача отново имаше скандирания в подкрепа на Радостин Стойчев и Матей Казийски.

Билетите за първите три дни (4,5 и 6 юли) от финалите на Световната Лига са с цени 5,10,15 и 20 лв., а за полуфиналите и финала (7 и 8 юли) струват 5, 15, 20 и 25 лв.

Бившият национален селекционер на България по волейбол Радостин Стойчев изгледа двубоя с Португалия от група Д на Световната лига в зала „Арена Армеец”. Той бе в компанията на бившия мениджър на националния отбор Георги Събчев, бившият директор Николай Николов, баща си Светослав Стойчев и италианският кондиционен треньор Енцио Брамард, остеопатът Мартин Еремиев, а по време на самия мач се присъединиха и някои от волейболните национали, които останаха извън групата на отбора за мача.

СНИМКИ: България загря за финалите на Световната лига с победа над Португалия

източник: Sofia Photo Agency, Надя Коцева

България започна със следния състав: Георги Братоев, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Николай Николов и Теодор Салпаров – либеро.

Първият гейм в мача започна равностойно, а португалците взеха аванс от една точка при първото техническо прекъсване в срещата – 8:7. Те увеличиха преднината си за 16:14, след което резултатът стана 22:17 и 24:20. В крайна сметка Португалия спечели първата част с 25:21 точки.

Във втория гейм „трикольорите” имаха надмощие от самото начало и поведоха с 8:6, а преднината им стигна до четири точки за 16:12. Постепенно България увеличи аванса си за 21:14, а частта бе затворена при резултат 25:18.

България надигра своя съперник в третия гейм и логично поведе с 2:1 гейма. Българските волейболисти натрупаха аванс от четири точки при 16:12 и след това спечелиха частта с 25:20.

В четвъртия гейм българите продължиха силната си игра и водеха с 16:13 точки при второто техническо прекъсване. Преднината стигна до четири точки при 19:15, а мачът бе затворен с 25:21 точки.

В първия мач от групата Германия победи Аржентина с 3:0 гейма (25:16, 25:21, 25:21).