Националният отбор на САЩ по волейбол записа втора победа в Световната лига. Във втори мач от нашата Група Ц, американците биха Финландия с 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:16) в Еспоо. За 69 минути гостите, които са следващият ни съперник набързо отупа противника, без Лой Бол в тима, но този път с титуляр Клейтън Стенли. Уилям Приди бе най-резултатен в мача с 17 точки, 11 добави Крейтън Стенл, а 8 записа капитана Рили Салмон. За Финландия 15 точки направи Мико Ойванен, а 9 добави Урпо Сивула.

Бразилия – Сърбия 3:2 (22:25, 25:23, 25:18, 23:25, 15:11)

Световният №1 Бразилия стартира трудно по традиция в Световната лига пред невероятна публика в Сао Пауло. Без звездата си Джиба, играчите на Бернардо Резенде се наложиха над Сърбия с 3:2 гейма в група А, след като загубиха първата част. За 118 минути селесао все пак стигна до победата, след като в началото сърбите ги затрудниха със сервис и блокада. Европейците взеха и четвъртата част, но силите им стигнаха само за това, въпреки 26-те точки на Саса Старович. По 13 точки записаха Марко Подрасканин и Милош Никич, Новица Биелиза не достигна до 12, но Иван Милкович и Никола Гръбич не бяха в игра. За Бразилия 26 точки взе Андре Луис да Силва Насимиенто, 19 реализира Амарал Данте Гимараеш, Андрес Мурило направи 13, а капитана Густаво Ендрес завърши с 11.

Точно зад скамейката на селесао бе Джиба, качил на допълнително столче контузения си крак. Жилберто Фильо Годой е с разкъсани връзки на левия глезен.

Китай – Япония 2:3 гейма (31:29, 22:25, 20:25, 31:29, 9:15)

Гаф беляза азиатският сблъсък Китай – Япония в група Д. Преди началото на мача между двата български съперника в групата на Олимпиадата, в секцията за директно следене на мача излезе, че срещата е завършила с тайбрек и то с успех на Китай. В статистиката имаше невиждани данни: 25:16, 10:25, 25:0!!!, 0:25!!!, 15:4, като играчите на Китай са пуснали 39 аса срещу 37 от японците.

Грешката бе поправена преди истинското начало на мача. В действителност гостите от страната на изгряващото слънце взеха победата с 3:2 гейма (31:29, 22:25, 20:25, 31:29, 9:15) за 124 минути пред 4500 зрители. За Китай Хонгмин Биан реализира 17 точки, Жи Юан – 13 и капитана Куонг Шен – 10 точки. За Япония, водена от Татсуиа Уета двама минаха границата от 20 точки – Кунихиро Шимизу – 26 и Татсуиа Фукузава – 23, а капитанът Такеши Сакамото завърши с 17 точки. Японците имаха надмощие при атака, но реализираха само едни ас чрез Шимизу срещу 4 на китайците. Показателите на блоказа са изравнени.