Руският национален отбор по волейбол победи Япония с 3:1 гейма във втория мач от първия кръг на Световната лига по волейбол.

За разлика от вчерашната безапелационна победа в днешния двубой руският тим загуби един гейм.

След като победиха в първите две част с 25:22, волейболистите на Сборная направиха грешна стъпка в третата част, позволявайки на японците да затворят гейма при резултат 25:22.

В последният гейм обаче Русия не даде никакъв шанс на съперника си, разбивайки го с 25:12.

След победата Русия измести Куба от първото място в класирането на нашата група "C", тъй като има само един загубен гейм в двете срещи, докато България успя да вземе два от Куба. "Трикольорите" са на трето място в групата, а Япония са четвърти.