Не радостта от класирането на 1/2-финалите на Световната лига, а по-тлъстият чек май зарадва повече част от националния отбор по волейбол на Полша.

Гонг видя и чу представител на щаба на Дружина Полска, който след успеха с 3:2 гейма над Аржентина и пред автобуса на домакините на висок глас да казва „Show me the money”, а не да се радва, че предстои мач с Русия.

С влизането си в Топ 4 осигури на Курек, Грушка и компания поне 150 000 долара. Българите със своето пето място в Лигата тази година и участието на финалите в Гданск ще получат 75 хиляди долара.

По традиция чек 1 000 000 долара ще вземе победителят в най-престижния комерсиален турнир на планетата. Загубилият финала ще прибави към сметката си 500 000 долара.

Победителят от малкия финал пък в неделя ще вземе чек за 300 000 долара, а останалият на четвърто място - 150 000 долара.