Световният шампион Полша се класира за полуфиналите на олимпийската квалификация по волейбол, която се провежда в Берлин. В среща от група А поляците надиграха с 3:0 (25:20,30:28, 25:19) тима на Белгия за 92 минути игра.

Успехът помогна на "дружина полска" да събере 6 точки, колкото е активът и на домакините от Германия. Двата отбора продължават на полуфиналите, като сблъсъкът между тези състави ще определи кой ще бъде първи и кой втори в крайното класиране в групата.

Полша имаше проблеми с белгийците единствено в края на втория гейм, когато водачеството се смени на няколко пъти, но в крайна сметка триумфът беше за по-опитния отбор.
Най-резултатен за полския състав беше Бартош Курек с 20 точки. Неговият съотборник Михал Кубяк добави още 15 точки.

Сърбия и Белгия, които нямат нито една спечелена точка в първите три дни, отпадат от турнира в германската столица.

По-късно тази вечер в мач от група Б на надпреварата България ще играе срещу олимпийския шампион Русия. /БТА