Женският национален отбор по волейбол на България победи Испания с 3-1 гейма в мач от Група „Е” на Европейското първенство в Полша.

В отделните части „лъвиците” спечелиха с 25:22, 25:16, 21:25, 25:18. В първия гейм, възпитаничките на Драган Нешич имаха пълно преимущество и още от самото начало поведоха с 2:0. При първото техническо прекъсване, „лъвиците” водеха с една точка за 8:7, а при второто с две - 16:14. Испанките успяха да изравнят резултата на 16:16, но след добри изяви на Любка Дебърлиева, „трикольорките” направиха бързи четири точки за 20:16. Съперничките ни успяха отново да изравнят за 22:22 точки. След това българките безпроблемно затвориха гейма с 25:22.

„Лъвиците” започнаха вихрено втората част и поведоха с три точки на първото техническо прекъсване - 8:5. Испанките обаче направиха няколко добри атаки и обърнаха резултата до 8:9. След чудесни атаки на Елена Колева и Ева Янева, момичетата на Нешич поведоха при второто техническо прекъсване с 16:13 точки. Българките успяха да приключат гейма при 25:16, след като неутрализираха испанското посрещане с чудесни сервиси на Любка Дебърлиева, Ева Янева и Сташимира Филипова.

Третият гейм започна доста оспорвано и испанките поведоха в резултата с две точки за 4:6. Възпитаничките на Нешич успяха да изравнят на 6:6, след което дори поведоха за 8:7 при първото техническо прекъсване. След грешки в отбрана на българския отбор, испанките поведоха с две точки на 10:12. Противничките ни запазиха разликата до самия край и затвориха частта с 21:25. В началото на четвъртия гейм, „трикольорките” поведоха с две точки и се оттеглиха на първото техническо прекъсване при 8:6. След отлични изяви на Страшимира Филипова и Любка Дебърлиева, „лъвиците” водеха на второто техническо с шест точки - 16:10.

В крайна сметка, България затвори гейма при 25:18 и спечели мача с 3-1 гейма. Утре българските волейболистки срещат домакините от Полша.