И във втория мач на България срещу Испания от Световната лига вероятно Мартин Стоев ще редува в състава двамата посрещачи Мартин Пенев и Тодор Алексиев. Както снощи, така и довечера играчът на ЛукОйл Нефтохимик ще започне титуляр, а по-късно ще излиза за сметка на волейболиста на Левски Сиконко. При добро начало в игра може да влязат и резерви като Иван Зарев, Теодор Богданов и Данаил Милушев.

В същото време в другите групи на престижния комерсиален турнир Полша и Италия взеха първи победи след старта със загуба.

Група А:

Венецуела – Франция 2:3 (23:25, 25:23, 20:25, 25:23, 11:15)

Група Б:

Куба – Италия 1:3 (24:26, 27:29, 26:24, 20:25)

Корея – Русия 1:3 (25:22, 19:25, 22:25, 21:25)

Група Д:

Египет – Полша 1:3 (20:25, 25:13, 17:25, 21:25)

Китай – Япония 3:2 (22:25, 25:16, 25:19, 22:25, 15:12)

По-късно днес се срещат България – Испания във Варна, Бразилия – Сърбия в Сао Пауло и Венецуела – Франция в Каракас.

Дружина полска се наложи като гост над Египет с 3:1 гейма (25:20, 13:25, 25:17, 25:21) за 91 минути пред 2200 зрители в Александрия. Без Влазли и Винярски, за тима на Раул Лозано в група Д най-деен бе капитанът Пьотр Грушка със 16 точки, помогнаха му Марчин Вика с 12 и Пьотр Новаковски с 10 точки. За фараоните Ахмед Алнаем Абд записа 16, Салех Юусеф – 11 точки. Следващият уикенд Полша гостува в Китай, а Египет има второ домакинство, този път на японците.

В азиатското дерби между двата съперника на България в група А на Олимпиадата в Пекин, Китай стигна до победа над Япония. След поражението снощи с 2:3, тази сутрин домакините биха в тайбрек. В Гуанджоу след 94 минути двата тима си размениха по един успех на старта в групата. Най-резултатен в мача бе японецът Кунихиро Шимицу с 29 точки, съотборниците му Татсуйа Фукузава и Йошихико Матсумото добавиха съответно 21 и 13 точки. За Китай – домакин на Летните олимпийски игри - Жи Уан записа 24 точки, капитанът Кионг Шен добави 15, а по 14 постигнаха най-ръстовият 210-сантиметров Хонгмин Виан и Жианжун Суи. Китайски мажоретки пък репетираха олимпийска хореография.

В група Б Италия би Куба в Хавана с 3:1 гейма (26:24, 29:27, 24:26, 25:20). След поражението с 2:3 в първия ден, без Христо Златанов, „адзурите” бяха максимално затруднени от домакините в първите три гейма. Нови 29 точки направи Алесандро Фей, 25 записа капитанът Алберто Чизола, а Андреа Сала, който бе титуляр за сметка на Луиджи Мастранджело, добави 11. За тима от острова на свободата Райдел Путо Коралес, макар и като резерва, се отчете с 16 точки, капитанът Роберланди Атиес Симон постигна 13. Неприятна контузия по време на игра получи Роландо Журкин, но той все пак завърши мача.

В другия мач от група Б Русия пак би Корея, но с 3:1, а не с 3:2 както в първия мач. Сборная изпусна първия гейм, а след това, въпреки сериозния отпор и добра игра на съперника, взе три поредни части. Пред 4850 корейци за домакините най-резултатен бе Мин-Сунг Муун с 23 точки, 18 добави Соо-Йонг Шин. Алексей Остапенко завърши с 13 точки, по 11 направиха Юри Бережко, Алексей Кулешов и за гейм и половина Александър Косарев. На тима на Владимир Алекно предстои гостуване на Куба, а Корея приема Италия.

В група А Франция победи Венецуела в Каракас. „Петлите” се наложиха с 3:2 гейма (25:23, 23:25, 25:20, 23:25, 15:11) пред рекордните за уикенда 11500 зрители. За 133 минути на полето Антонин Рузие постигна 27 точки, 15 реализира Самуел Туиа, 11 Емануел Рагонде. Без Стефан Антига, с резерва Гийом Самика и само влизане във втория гейм на българина с френски паспорт Божидар Славев, французите бяха по-добри. За съперника на Олимпиадата Венецуела по 15 точки спечелиха Луис Диаз и Ернардо Гомез, с 14 зъвърши Роналд Мендес, по 10 пък прибавиха капитана Анди Ройас и Фреди Седено.