Българският национален отбор по волейбол завърши наравно 2:2 (21/25, 19/25, 25/21 25/16) гейма в последната си проверка срещу Гърция.

Двата отбора не изиграха тайбрек от суеверие, тъй като преди световното първенство миналата година тези два състава завършиха при същия резултат, а българите взеха медал от Мондиала. Това е причината Мартин Стоев и Александрос Леонис да завършат тестовете на своите състави при резултат една победа, една загуба и 2:2 гейма.

В днешната среща участие не взе Матей Казийски, който има спазъм на кръста и му бе дадена почивка. Това накара Мартин Стоев да пусне като титуляр Тодор Алексиев. В стартовата шестица място намериха още Пламен Константинов, Евгени Йорданов, Краси Гайдарски Боян Йорданов, Андрей Жеков и либерото Теодор Салпаров.

Първата част започна лошо за нашите, като съперникът повеждаше в резултата и въпреки смените (Милушев, Станев, Николов), нашите отстъпиха с 21 на 25.

Вторият гейм вместо Тодор Алексиев почна Костадин Стойков, като гърците поведоха с 0:4, 1:7, 2:8, 5:10. След добри изяви на Методи Ананиев и Боян Йорданов (6 поредни точки), нашите поведоха с 16 на 14. Гърците обаче, с добър сервис и по малко грешки взеха гейма с 25:19.

Третата част нашият селекционер отново заложи на младите играчи. Това се оказа успешен ход. Добро посрещане (Теодор Салпаров), хубави разигравания на Жеков и отличен Боян Йорданов (9 точки в гейма) волейболистите ни взеха частта с 25:21.

Последният 4-ти гейм бе под ръководството само на българите, като поведохме с повече от 7 точки по средата на частта, а крайна сметка взехме гейма с 25:16.

Националите ни показаха добро посрещане, по-добра блокада, но борят на асовете се равняваше на грешките от сервис. Боян Йорданов бе най-резултатен с 19 точки, Тодор Алексиев 15, Методи Ананиев 12.

За съперника Никос Румелиотис завърши с 17 точки.

От състава за Европейското отпадна центъра на Пирин Разлог Любо Христов, а в сряда тимът ни пътува за Франция.