България победи с 3:0 Холандия в мача от волейболната Световна лига. Момчетата на Силвано Пранди взеха чист успех след 25:19, 25:22, 25:23. Волейболистите ни бяха по-добрият тим и в трите гейма, показа изключително разнообразна игра, и закономерно взеха гостуването си в срещата от Група А.

Любопитното е, че „лалетата” победиха преди около седмица с чистото 3:0 гейма силния тим на Бразилия, но след това претърпяха поражение с 1:3 от „селесао”. В последните си две срещи България пък се наложи над Южна Корея като гост.

Нашите започнаха уверено мача и демонстрира отлична игра на блокада. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 в полза на гостите, които контролираха изцяло играта и спечелиха с 25:19. Силни изяви в нападение имаха Матей Казийски и Тодор Алексиев. С добрата си блокада пък се отличи Виктор Йосифов.

Във втората част холандците оказаха значително по-голяма съпротива на България. Все пак възпитаниците на Силвано Пранди стигнаха до нов успех - 25:22. Отлични изяви в защита имаше либерото Теодор Салпаров.

В третия гейм превъзходството бе поделено, но българският отбор отново игра много силно в защита. Холандия поведе в резултата с 18:15, но не успя да задържи аванса си и България изравни при 20:20. Възпитаниците на Силвано Пранди затвориха мача още при първата си възможност - 25:23 и 3:0, за общо 77 минути игра.

Вторият мач на „трикольорите” ни срещу Холандия е утре от 16.00 часа българско време.