Националният отбор на България по волейбол при мъжете претърпя тежко поражение от Канада с 0:3 (22:25, 28:30, 24:26) гейма във втория мач от Лигата на нациите. В първия двубой "лъвовете" отстъпиха на Франция със същия резултат.

Утре (25 май) волейболистите ни излизат срещу САЩ от 20 часа.

В първия гейм подмладеният български отбор първи дръпна в резултата с 9:5, но не тимът не успя да удържи аванса. Канадците изравниха при 15:15. Двубоят продължи точка за точка. Канада обаче надигра България с финалните акорди, когато взе преднина от 21:19.

Във втория гейм отново волейболистите ни поведоха с три точки, но след това се стигна до обрат. След 7:7 започна паритет в играта. България записа пет поредни точки, с които поведе с 22:20. България имаше и първата точка за спечелването на гейма при 24:23. В драмата обаче накрая спечели Канада – 30:28.

България отново започна по-силно и третия гейм – 6:3. Така и не успя обаче да задържи аванса. За първи път съперникът излезе напред с 10:9. Серия от пет поредни канадски точки предреши мача. Отборът направи 22:17. Само че нашите не бяха казали последната си дума. Българите изравниха на 22:22. Два пъти спасихме мачбол, но накрая не успяхме да стигнем до първи спечелен гейм в Лигата на нациите.