Днес българският национален отбор по волейбол разгроми домакина на евроквалификацията за Гран При Турция в последния си мач от турнира.

Избраничките на Драган Нешич отнесоха с 3:0 гейма (25:21, 25:17, 25:19) и нанесоха второ поражение на Турция пред 5000 фанатизирани зрители в зала „Ататюрк”.

Нашите взеха втора победа след 77 минути игра, но не успяха да продължат в следващата фаза.

Отлична игра за успеха показа Елена Колева, която завърши със 16 точки. По 12 добавиха Ева Янева и Радосвета Тенева-Миличевич.

Съперничките, които ни победиха на силния турнир в Азербайджан, не успяха да намерят противодействие на българките като единствено Дарлел Неслихан завърши със 16 точки.

Това беше последна проверка на българките преди участието им на Европейското в Белгия в края на септември. Нашите записаха две победи (над Азербайджан и Турция) и 4 поражения в първите си официални мачове за годината.